Flobertky sú zbrane, ktoré sú obľúbené najmä u športových a loveckých strelcov. Zakúpiť si však môžete až 2 typy flobertiek – voľnopredajné určené osobám nad 18 rokov a tým so zbrojným preukazom. Ak hľadáte kvalitnú flobertku, odporúčame práve flobertky Spielberg Brno, ktoré sú obľúbené nielen na českom trhu.

Čo sú flobertky?

Ešte predtým, než sa pustíme do rozboru značky Spielberg Brno, poďme sa pozrieť na samotný koncept flobertiek. Flobertky sú malé, jednoranové zbrane, ktoré sú poháňané výbušninami. Hlavným rozdielom oproti tradičným strelným zbraniam je, že flobertky nemajú zásobník na náboje, namiesto toho sa strelivo umiestňuje priamo do hlavne – jednovýstrelové flobertky. Opakované flobertky je potrebné prebíjať ručne pohybom záveru. Tieto zbrane sú určené predovšetkým na tréningové účely a športovú či loveckú streľbu. Existujú však 2 typy flobertiek:

 • Prvým typom sú voľnopredajné flobertky, ktorých energia strely nepresahuje 7,5 Joulov. V tomto prípade ide o flobertky kategórie D, ktoré sú voľnopredajné od 18 rokov.
 • Naopak v prípade, že energia strely presahuje 7,5 Joulov, ide o flobertky kategórie C, na ktorých kúpu a používanie potrebujete mať zbrojný preukaz.

Flobertky Spielberg Brno

Spielberg Brno je značkou, ktorá má korene v Českej republike. Spoločnosť bola založená v roku 2002 a odvtedy sa stala jedným z popredných výrobcov flobertiek v strednej Európe. Ich dlhoročná tradícia a odbornosť v oblasti zbrojárstva im zabezpečili renomé a dôveru zákazníkov po celom svete. Vývoj prvej zbrane sa však začal až o 3 roky neskôr, pričom cieľom bolo vyrobiť cenovo dostupnú a kvalitnú strelnú zbraň s kalibrom 6 mm ME Flobert. Na držbu a používanie tejto zbrane nie je potrebné vlastniť zbrojný preukaz.

Vlastnosti flobertiek Spielberg Brno

V ponuke Spielberg Brno nájdete široký sortiment flobertiek, ktoré sú cenovo dostupné a zároveň sa vyznačujú kvalitným spracovaním. Zároveň sa tieto zbrane vyznačujú týmito vlastnosťami:

 • Presnosť a spoľahlivosť: Flobertky od Spielberg Brno sú známe svojou presnosťou a spoľahlivosťou. Tieto zbrane sú vyrobené s dôrazom na detaily a majú presné výrobné štandardy.
 • Kvalitné materiály: Spoločnosť Spielberg Brno používa iba kvalitné materiály pri výrobe svojich flobertiek, čo zabezpečuje ich dlhú životnosť.
 • Bezpečnosť: Bezpečnosť je vždy na prvom mieste. Flobertky od Spielberg Brno sú navrhnuté s ohľadom na bezpečnostné normy a sú vybavené bezpečnostnými mechanizmami.

Modely flobertiek Spielberg Brno

Značka Spielberg Brno ponúka široký výber rôznych modelov flobertiek, aby zákazníci mohli vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje ich potrebám a preferenciám. V súčasnosti sa vyrábajú 4 druhy flobertiek, a to čierna v klasickom prevedení, čierna so závitom na moderátor, čierna v prevedení karabína a niklové prevedenie. Pri niklovom prevedení nie je možný závit na moderátor. Všetky modely okrem karabíny môžu byť v dvoch variantoch pažieb, a to bukové a orechové. Carabina je iba v bukovej pažbe. Na objednanie sú možné aj farebné pažby – čierna, modrá, červená a zelená.

Spielberg Brno 200F, kal. 6mm ME

Spielberg Brno 200F, kal. 6mm ME Flobert court patrí do kategórie D. Ide o jednoranovú pušku presnú na vzdialenosť okolo 15 m. Pri výstrele je časť plynov odvedená z hlavne do predpažbia, čím sa energia strely na ústí hlavne zníži na zákonom stanovenú maximálnu hranicu 7,5 J.

 • Povrchová úprava čiernenie.
 • Orechová pažba s rybinou.
 • Celková dĺžka 950 mm, dĺžka hlavne 495 mm (12 drážok), hmotnosť 1,7 kg.

Spielberg Brno 200F CARBINE, kal. 6mm ME

Spielberg Brno 200F CARBINE, kal. 6mm ME  Flobert court taktiež patrí do kategórie D. Ide o zbraň, pri ktorej je pri výstrele časť plynov odvedená z hlavne do predpažbia, čím sa energia strely na ústí hlavne zníži na zákonom stanovenú maximálnu hodnotu 7,5 J.

 • Povrchová úprava čiernenie.
 • Buková pažba s rybinou.
 • Celková dĺžka 715 mm, dĺžka hlavne 310 mm (12 drážok).

Nakupujte flobertky Spielberg Brno na Sebron Arms

Flobertky Spielberg Brno predstavujú spojenie kvality a spoľahlivosti. Sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa zaujímajú o športovú či loveckú streľbu a tréning. Ak plánujete investovať do flobertky, nezabudnite si vybrať spoľahlivého výrobcu, ako je Spielberg Brno, ktorý je jednou z týchto spoľahlivých možností. S ich zbraňami budete mať istotu, že dostanete kvalitu, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Nakupujte flobertky Spielber Brno na e-shope Sebron Arms už dnes.