Pušky CO2 majú bohatú históriu, ktorá siaha až do 19. storočia, kedy bol CO2 prvýkrát použitý ako zdroj energie pre zbrane. Avšak, ich popularita a široké uplatnenie prišlo až neskôr, v dobe, kedy sa začali vyrábať realistické modely zbraní so systémom CO2. Puška CO2 Walther s moderným prevedením a systémom Lever Action navyše odzrkadľuje dobu divokého západu, kedy muži a ženy nosili zbrane pre pocit bezpečia v nehostinných krajinách amerického západu. Čo je však pre túto americkú legendu vyrobenú v Nemecku charakteristické?

Puška CO2 Walther – americká legenda vyrobená v Nemecku

Legendárna Puška CO2 Walther sa vyznačuje nielen svojou spoľahlivosťou a presnosťou, ale aj charakteristickým Lever Action systémom. Tento systém je inšpirovaný zbraňami z divokého západu, ktorý umožňuje rýchle a plynulé nabíjanie a výstrel zbrane. Aj vďaka tomuto systému ide o praktickú vojenskú alebo loveckú zbraň. Zároveň sú pušky CO2 Walther fascinujúcim kúskom pre nadšencov histórie a westernových filmov. Zaujímavé je, že ovládanie zbrane funguje ako pri origináli. Keď zatlačíte páku dopredu, posunie sa rotačný zásobník o jednu polohu a súčasne sa natiahne úderník. V ponuke na Sebron Arms nájdete 3 rôzne modely pušiek CO2 Walther.

Puška CO2 Walther Lever Action Wells Fargo, kal. 4,5 mm diabolo

Vďaka 24-karátovému pozláteniu a kvalitnému buku je Walther Lever Action Wells Fargo na nerozoznanie od originálu. Vzduchovka je vybavená manuálnou poistkou, výškovo nastaviteľný cieľnikom a stranovo nastaviteľnou muškou. Vzduchovka je poháňaná veľkou 88 g CO2 bombičkou, ktorá sa vkladá do pažby a umožňuje až 300 výstrelov s konštantnou rýchlosťou strely na jednu bombičku.

Puška CO2 Walther Lever Action

Puška CO2 Walther Lever Action Steel Finish, kal. 4,5 mm diabolo

Puška CO2 Walther Lever Action Steel Finish je nádherne spracovanou replikou westernovej zbrane so systémom Lever Action. Spracovanie je v podaní nemeckej firmy Umarex naozaj príkladné. Celokovová konštrukcia s krásnou drevenou pažbou robí tento kúsok unikátnym. Prebíjanie zalomením páky je úplne totožné ako u ostrého modelu pušky. Štandardný osemranný venčekový zásobník na diabolo robí streľbu zaujímavejšou a hlavne rýchlo opakovateľnou. Vzduchovka je vybavená manuálnou poistkou, výškovo nastaviteľným cieľnikom a stranovo nastaviteľnou muškou. Vzduchovka je takisto poháňaná veľkou 88 g CO2 bombičkou, ktorá sa vkladá do pažby a umožňuje až 300 výstrelov s konštantnou rýchlosťou strely na jednu bombičku.

Puška CO2 Walther Lever Action

Puška CO2 Walther Lever Action čierna, kal. 4,5 mm diabolo

Puška CO2 Walther Lever Action čierna (Standard) je konštrukčne a parametrovo rovnaká zbraň, ako v oboch vyššie spomenutých prípadoch. Jedinečným je nádherný čierny dizajn zbrane, ktorý dotvára hnedá drevená pažba. Pre pušku CO2 Walther Lever Action je zároveň typická dĺžka zbrane 996 mm, dĺžka hlavne 480 mm a hmotnosť 2,74 kg. Vďaka týmto parametrom ide o dokonalú zbraň pre skúsených vojenských a loveckých strelcov. Kapacita zásobníka je však len 8 rán.

Puška CO2 Walther Lever Action

Pre všetky tieto zbrane je zároveň charakteristické to, že namiesto 88-gramovej CO2 bombičky je možné použiť dva kusy 12-gramových bombičiek umiestnených v adaptéri. Adaptér však nie je súčasťou balenia. V balení nájdete 2 kotúčové zásobníky na 8 diaboliek (416.120).

Pušky CO2 Walther Lever Action dostupné skladom na Sebron Arms

Pušky Walther Lever Action sú skvelou imitáciou zbraní z čias divokého západu z 19. storočia. Okrem výnimočného dizajnu ide o presné a kvalitné zbrane, ktoré kombinujú moderné technológie. Zároveň ide o ideálneho spoločníka pre všetkých, ktorí túžia po dobrodružstve a pocite slobody, aký ponúka aj Západná Amerika v minulom období. Pokiaľ vás pušky CO2 Walther Lever Action zaujali, na e-shope Sebron Arms nájdete dlhé zbrane na CO2 dostupné skladom.