Zbrane majú dlhú a fascinujúcu históriu, ktorá sa často spája s inováciami, bezpečnosťou a výkonnosťou. Medzi tieto inovatívne zbrane patrí aj séria pištolí od chorvátskeho výrobcu HS Produkt, ktorý má vo svojom portfóliu spoľahlivé a vysoko bezpečné zbrane.

História a vývoj zbraní HS Produkt

Spoločnosť HS Produkt, pôvodne známa ako “IM Metal”, začala svoju cestu výrobcu zbraní v 90. rokoch minulého storočia v Ozalj. Výrobný závod bol v roku 2000 premiestnený do Karlovacu. Začiatkom roku 2001, po úspechu pištolí HS2000 na svetovom trhu, spoločnosť zmenila názov na HS Produkt.

Počiatočné kroky tohto podniku boli skromné, ale ich ambície a kvalita rýchlo získali pozornosť medzinárodného trhu so zbraňami. Ich prvým významným úspechom bola pištoľ HS 95, ktorá bola vyrobená podľa licencie spoločnosti Heckler & Koch.

Avšak ich skutočným prelomom sa stala séria pištolí HS2000, ktorá bola predstavená na prelome tisícročí. Tieto pištole si okamžite získali popularitu a uznanie nielen pre ich výkonnosť, ale najmä pre ich vysokú úroveň bezpečnosti a spoľahlivosti. V roku 2001 si americká spoločnosť Springfield Armory všimla potenciál týchto zbraní a začala ich distribuovať pod svojím vlastným názvom – Springfield XD (eXtreme Duty).

Vlastnosti pištolí HS Produkt

Okrem spoľahlivosti je pre zbrane HS Produkt charakteristická aj výkonnosť, presnosť a bezpečnosť. Pištole sú vybavené rôznymi bezpečnostnými mechanizmami, ako je napríklad mechanizmus spúšte súvisiaci s prítlačnou úvraťou, ktorý zabraňuje neúmyselnému výstrelu. Vďaka širokej ponuke si každý strelec môže vybrať zbraň podľa svojich požiadaviek a preferencií. Zároveň ide o zbrane, ktoré sú vhodné pre športových strelcov či obranné zložky. Továreň, v ktorej sa zbrane HS Produkt vyrábajú, disponuje najmodernejšími technológiami a vlastní certifikát ISO 9001: 2015 / EN ISO 9001:2015 na vývoj a výrobu palných zbraní. Ukazovateľom kvality zbraní je i pridelenie NSN (NATO Stock Number). Každý modelový rad má svoj obchodný názov zvlášť pre európsky a zvlášť pre americký trh: H11 (HELLCAT), HS G2 LINE (XD), S LINE (XDS), SF LINE (XDM). Spoločnosť HS Produkt donedávna vyvážala až 95 % svojich výrobkov na americký trh. Zbrane HS Produkt nájdete v súčasnosti dostupné aj na e-shope Sebron Arms. Vybrať si môžete zo širokej ponuky rôznych typov zbraní, a to:

Okrem zbraní nájdete na e-shope Sebron Arms aj príslušenstvo k zbraniam HS Produkt.

Zbrane HS Produkt, ktoré vynikajú svojimi vlastnosťami

Bez ohľadu na to, aký typ zbrane hľadáte, Sebron Arms vám ponúka širokú škálu rôznych zbraní značky HS Produkt.

Pištoľ HS H11 AFDE

Pištoľ HS H11 AFDE s kal. 9×19 veľkosti mikro-kompakt s polymérovým rámom. Patentovaný dizajn zásobníka robí z H11 mikro-kompakt s najvyššou kapacitou na svete. Adaptívny povrch rukoväte poskytuje výnimočnú kontrolu pri rýchlej streľbe. Cieľnik a muška sú stranovo nastaviteľné a vyrobené z ocele. Muška je vybavená červeným svetlovodivým vláknom, cieľnik má biele zvýraznenie v tvare polkruhu. HS H11 disponuje poistkou spúšte, poistkou úderníka a indikátorom nabitej komory. Vypúšťač zásobníka sa dá otočiť na pravú stranu pre potreby ľavákov. Pištoľ je dodávaná s tromi zásobníkmi z nehrdzavejúcej ocele – jeden s kapacitou 11 nábojov, dva s kapacitou 13 nábojov. Súčasťou balenia je aj rovné (ploché) dno zásobníka. Nízka hmotnosť, veľká kapacita a vysoká spoľahlivosť robia z H11 dokonalú zbraň na skryté nosenie.

Pištoľ HS-9 5.0 G2 SS

Zbraň HS-9 5.0 G2 SS ponúka všetko, čo potrebujete na osobnú ochranu alebo na súťaženie. Pištoľ kal. 9×19 s polymérovým rámom a dvojradovým zásobníkom má telo zásobníkov z nerezovej ocele s kapacitou 16+1. Pre túto zbraň je charakteristická červená svetlovodivá muška a cieľnik s dvoma bielymi bodmi, obe stranovo nastaviteľné, vyrobené z ocele so zúbkovaním zabraňujúcim oslneniu. Taktiež aj obojstranné vypúšťanie zásobníka, lišta na montáž príslušenstva, drážky na prednej strane lúčika, dlaňová poistka, poistka spúšte, poistka úderníka, indikátor náboja v komore a indikátor polohy úderníka.

Pištoľ HS S7 3.3 AFDE

Pištoľ HS S7 3.3 AFDE má kal. 9×19 veľkosti sub-compact s jednoradovým zásobníkom. Zbraň je ideálna na každodenné skryté nosenie. V balení sa nachádzajú tri zásobníky, štandardný 7-ranový a dva predĺžené 9-ranové s návlekom pre lepší úchop. Telo zásobníkov je z nerezovej ocele. Červená svetlovodivá muška a cieľnik s dvoma bielymi bodmi, obe stranovo nastaviteľné sú vyrobené z ocele so zúbkovaním zabraňujúcim oslneniu. Pre pištoľ HS S7 3.3 AFDE je typické aj obojstranné vypúšťanie zásobníka, lišta na montáž príslušenstva, drážky na prednej strane lúčika, dlaňová poistka, poistka spúšte, poistka úderníka a indikátor náboja v komore.

Pištoľ HS SF19 4.5 FDE

Pištoľ HS SF19 4.5 FDE má kal. 9×19 s dvojradovým zásobníkom. Cieľnik a muška sú stranovo nastaviteľné, vyrobené z ocele, so zúbkovaním zabraňujúcim oslneniu a zvýraznenými bielymi bodmi. HS SF19 4.5 FDE disponuje dlaňovou poistkou, poistkou spúšte, poistkou úderníka, indikátorom náboja v komore a indikátorom stavu úderníka. Medzi ďalšie vlastnosti patrí obojstranný vypúšťač zásobníka i záchyt záveru, picatinny lišta, agresívne textúrovanie rukoväte, vymeniteľné chrbty rukoväte (3 veľkosti) a vylepšená spúšť s kratším resetom. Zväčšený lúčik spúšte umožňuje ľahkú manipuláciu aj pri používaní rukavíc. Pištoľ je dodávaná s tromi vysokokapacitnými zásobníkmi z nehrdzavejúcej ocele (19+1).

Nakupujte spoľahlivé zbrane HS Produkt na Sebron Arms

Pri výbere zbrane je potrebné zvážiť viacero kľúčových faktorov, ako je napríklad bezpečnosť a spoľahlivosť. Spoločnosť HS Produkt si udržuje svoju pozíciu ako jedna z najdôveryhodnejších a najinovatívnejších značiek na trhu so zbraňami. Zbrane HS Produkt nie sú len nástrojom na ochranu, ale aj symbolom spoľahlivosti a vysokých štandardov. Máte záujem o pištole HS Produkt? Neváhajte a preskúmajte širokú ponuku zbraní na Sebron Arms.