Airsoft je fascinujúci šport, ktorý svojím spôsobom simuluje reálne bojové situácie pomocou špeciálnych airsoft zbraní. V tomto článku sa pozrieme na to, čo sú airsoft zbrane, aké typy existujú a ako si vybrať tú najlepšiu zbraň na športovú streľbu podľa svojich potrieb a požiadaviek.

Čo sú airsoft zbrane?

Airsoft zbrane sú špeciálne navrhnuté zbrane, ktoré patria do kategórie D. Na ich držbu a používanie teda nie je potrebné byť držiteľom zbrojného preukazu, stačí dosiahnuť vek 18 rokov. Navyše airsoft zbrane sú určené na športovú streľbu, ktoré fungujú na princípe paľby plastových a kovových guličiek s malým priemerom. Najčastejšie ide o vzduchový pohon, avšak v ponuke na Sebron Arms nájdete rôzne typy airsoft zbraní.

Delenie airsoft zbraní

Airsoft zbrane sa delia do niekoľkých kategórií v závislosti od spôsobu ich pohonu. Tu sú tri hlavné typy:

 1. Airsoft CO2 zbrane:
  • Tieto zbrane fungujú na báze stlačeného oxidu uhličitého.
  • CO2 sa vloží do zbrane v kvapalnej forme v malých bombičkách.
  • Ide o populárnu voľbu pre svoju jednoduchosť a spoľahlivosť.
 2. Airsoft Gas zbrane:
  • Poháňa ich stlačený airsoftový plyn.
  • Plynové zbrane sú obľúbené pre ich autentickosť a reálnu spätnú väzbu pri streľbe.
 3. Airsoft manuál zbrane:
  • Tieto zbrane vyžadujú manuálnu akciu pred každým výstrelom.
  • Sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú presné ovládanie a kontrolu nad zbraňou.

Ako vybrať airsoft zbraň?

Pri výbere airsoft zbrane je dôležité zvážiť niekoľko faktorov:

 • Typ hry: Ak chcete rýchle a dynamické hry, zvoľte automatickú airsoft zbraň. Pre simulácie taktických operácií môže byť lepšia manuálna verzia.
 • Výkon: Rýchlosť a dosah strely sú kľúčovými faktormi. Vyberte si zbraň, ktorá spĺňa pravidlá a normy vašich herných situácií.
 • Materiál a kvalita: Kvalitné airsoft zbrane sú vyrobené z odolných materiálov. Skontrolujte recenzie a odporúčania od skúsených hráčov.

Kvalitné airsoft zbrane

Kvalita airsoft zbraní sa odvíja nielen od použitých materiálov, ale aj od značky. Na našom e-shope Sebron Arms nájdete širokú ponuku rôznych airsoft zbraní značiek Heckler & Koch, Glock, Ruger, Beretta, Walther a podobne. Vybrali sme však 3 airsoft zbrane, ktoré stoja za zmienku.

Airsoft pištoľ Heckler & Koch HK45

Airsoft zbraň Heckler & Koch patrí do kategórie CO2 zbraní. Táto airsoftová pištoľ HK45 je na bombičky CO2. Zároveň má kovový záver, max. energia cca 2,0 J, kapacitu zásobníka 15 BB, celkovú dĺžku 203 mm, hmotnosť 690 g, systém DA a odporúčanú hmotnosť BB 0,20-0,25 g.

Airsoft pištoľ GLOCK 19, kal. 6 mm

Zároveň v našej ponuke nájdete aj airsoft pištoľ GLOCK 19, ktorá tentokrát patrí do kategórie airsoft gas. Oficiálna licenčná replika je takmer presne taká ťažká ako originál. Kovový záver a systém blowback výrazne zlepšuje pocit z pištole. Nastaviteľný shoot-up dáva peletám spätnú rotáciu pre stabilný let na veľké vzdialenosti. Max. energia cca 1,0 J (85 m/s). Kapacita zásobníka je 20 BB guličiek, celková dĺžka 185 mm a hmotnosť 641 g.

Airsoft pištoľ Walther PPQ HME, kal. 6 mm

Medzi manuálne airsoft zbrane môžeme zaradiť pištoľ Walther PPQ HME. Charakteristickými vlastnosťami tejto zbrane sú energia do 0,5 J, ťažké prevedenie s kovovým záverom (“Heavy Metal Energy”), hmotnosť 840 g, dĺžka 180 mm a kapacita zásobníka 14 BB. V balení zákazník získava aj náhradný zásobník. Upozorňujeme, že táto zbraň patrí medzi dekoračný predmet, a preto nezodpovedáme za jej funkčnosť.

Nakupujte kvalitné airsoft zbrane na Sebron Arms

Na e-shope Sebron Arms nájdete širokú ponuku airsoft zbraní. Aj napriek tomu, že ide o športovú zbraň, je potrebné ju používať podľa návodu a s ohľadom na bezpečnosť. Vybrať si môžete z rôznych typov a veľkostí zbraní, ale taktiež aj pištole od rôznych výrobcov. Pokiaľ hľadáte kvalitnú airsoft zbraň na športovú streľbu, odporúčame nakupovať práve na našom e-shope Sebron Arms.