Zastrieľať si na terč zo skutočnej zbrane je veľký adrenalínový zážitok. Aj napriek tomu, že zbrojný preukaz nevlastníte, na Slovensku máte množstvo príležitostí, kde si takýto zážitok môžete vyskúšať a užiť naplno. Mnoho strelníc sa nachádza priamo vo vašom meste a možno o tom ani neviete. Vybrali sme pre vás 6 najlepších strelníc nachádzajúcich sa na Slovensku, ktoré môžete navštíviť celoročne.

Najlepšie strelnice na Slovensku

Záujem o vybavenie si zbrojných preukazov na Slovensku v posledných mesiacoch rapídne stúpol. Môže za to aj situácia za hranicami našej krajiny. Pokiaľ si však chcete zastrieľať na terč zo skutočnej zbrane, zbrojný preukaz nepotrebujete. Na strelnici si totižto so skúseným inštruktorom môžete zastrieľať aj bez neho. Ide o bezpečné miesta, ktoré na prevádzkovanie musia mať povolenia od polície. Okrem základných kritérií je potrebné, aby sa na strelnici dodržiavali aj bezpečnostné opatrenia, základné zásady bezpečnej manipulácie so zbraňami a podobne. Príďte si aj vy vyskúšať tento adrenalínový zážitok do jednej z najlepších strelníc na Slovensku. Toto sú najlepšie strelnice na Slovensku, ktoré môžete navštíviť celoročne.

Strelnice na západnom Slovensku

Na západnom Slovensku sa nachádza mnoho krytých, ale aj otvorených strelníc, ktoré môžete navštíviť. My sme vybrali 2 priamo v Bratislave, ktoré sú nielenže veľmi populárne, dostatočne vybavené, ale poskytujú aj kvalitný tréning, ak by ste sa raz rozhodli byť držiteľom zbrojného preukazu.

Hunter Club

Strelnica Hunter Club patrí v súčasnosti medzi najpopulárnejšie strelnice v Bratislave. Táto strelnica sa nachádza na ulici Teslova 6 a je otvoréná 7 dní v týždni. Ide o krytú strelnicu, ktorú viete navštíviť aj v prípade nepriaznivého počasia. Strelnica Hunter Club je vybavená 8 streleckými dráhami, pričom 4 z nich sú do vzdialenosti 25 metrov a 4 z nich až do vzdialenosti 45 metrov. Na výber máte možnosť streľby z dlhých a krátkych zbraní, možnosť streľby na kovové a papierové terče a, samozrejme, aj možnosť zapožičania zbraní, keďže ide o strelnicu vhodnú aj pre strelcov bez zbrojného preukazu. Celá streľba na terč sa vykonáva pod dozorom inštruktora. Súčasťou strelnice je aj bar s príjemným posedením. Túto strelnicu je možné využiť aj v prípade teambuildingov. Využiť môžete aj možnosť organizácie rôznych kurzov zameraných na streľbu, sebaobranu, prvú pomoc a podobne.

T&T Strelnica

Strelnica T&T bola uvedená do prevádzky už v roku 1996. Taktiež ide o strelnicu nachádzajúcu sa v Bratislave, konkrétne na Agátovej ulici v Dúbravke. Ide o krytú strelnicu, ktorá je vybavená elektronickým ovládaním, vďaka ktorému si môžete nastaviť ľubovoľnú vzdialenosť terča. Bez ohľadu na počasie si tak celoročne môžete zastrieľať na terč. T&T strelnica má päť 25-metrových stavov. K dispozícii je tiež samostatná vzduchovková strelnica. Okrem držiteľov zbrojného preukazu môžu túto strelnicu navštíviť aj tí, ktorí zbrojný preukaz nemajú a chceli by mať, pretože inštruktori vykonávajú aj strelecký výcvik. V spoločenskej miestnosti navyše môžete zorganizovať podujatie pre 50 osôb či teambuilding.

Strelnice na východnom Slovensku

Zo západu prejdeme plynulo na východné Slovensko, i keď to je možné len v tomto článku. Ukrátení nie sú tentokrát ani východniari, ktorí si taktiež môžu ísť zastrieľať na terč do mnohých krytých a otvorených strelníc. Veľmi obľúbené sú strelnice nielen v oblasti Košíc alebo Prešova, ale taktiež napríklad aj v Kežmarku či Humennom.

Patriot Košice

Strelnica Patriot sa nachádza na ulici Južná trieda 74 v Košiciach. Strelnica je krytá a vhodná aj pre ľudí bez zbrojného preukazu. Navštíviť túto strelnicu je možné počas týždňa od 9:00 do 19:00, prípadne v iný čas a deň podľa dohody. Vyskúšať môžete streľbu z krátkej a dlhej guľovej zbrane či dlhej brokovej zbrane. Na výber máte z vyše 40 rôznych zbraní, ktoré sú vhodné na zapožičanie. Aj v strelnici Patriot môžete absolvovať kurzy obrannej streľby alebo prípravu na zbrojný preukaz.

Stream Factory

Strelnica Stream Factory taktiež patrí medzi veľmi obľúbené strelnice nachádzajúce sa v Košiciach na Moldavskej ceste 32. Aj táto strelnica je otvorená počas celého týždňa, a preto ju môžete navštíviť kedykoľvek. Ide o certifikovanú strelnicu, ktorá je výkrikom najmodernejšie techniky a bezpečnosti. Okrem statickej presne mierenej streľby na pevný terč môžete skúsiť dynamickú streľbu na vyklápacie terče. Strelnica Stream Factory je určená pre krátke a dlhé zbrane do 20 metrov.

Strelnice na strednom Slovensku

Pokiaľ sa nachádza na strednom Slovensku, môžete taktiež navštíviť veľmi obľúbené strelnice a zastrieľať si na rôzne terče. Keďže príroda je na strednom Slovensku veľmi pekná, rozhodli sme sa vybrať 2 nekryté strelnice.

Strelnica Jasná

Strelnica Jasná alebo „Lazisko“ patrí medzi najlepšie strelnice na Slovensku. Táto strelnica sa nachádza v Športovo streleckom areáli Jasná na konci obce Lazisko, len 3,5 km od Demänovskej doliny. Je vhodná nielen pre nadšencov športovej streľby, ale pre všetkých, ktorí si tento adrenalín chcú vyskúšať. Na strelnici môžete vyskúšať streľbu zo všetkých krátkych a dlhých palných zbraní – teda z luku, brokovnice, samopalu, odstreľovačky a podobne. Ide o celoročne otvorenú strelnicu, ktorá je široká približne 50 m a dlhá 300 m. Týmito rozmermi sa radí k najväčším strelniciam na Slovensku! Či už si chcete zastrieľať na terč alebo si rezervovať areál na svoj teambuilding, určite ju odporúčame.

Strelnica Liptov

Ako poslednú sme vybrali Strelnicu Liptov nachádzajúcu sa v srdci Slovenska, ktorú nájdete blízko Liptovského Mikuláša. Ani v tomto prípade nemusíte byť profi strelec na to, aby ste pocítili nezabudnuteľný strelecký zážitok. Strelnica Liptov radí medzi prvú ekologickú strelnicu na Slovensku, ktorá ponúka strelecký areál s 9 streliskami aj počas nepriaznivého počasia. Vyskúšať môžete 6 krytých stanovísk, streľbu na papierové a kovové terče či gongy, strieľanie z kuše a lukov rôznych veľkostí, ostreľovačku na 260 metrov, ale aj streľbu z pištolí na vzdialenosť 10, 15 a 25 metrov. Možností je mnoho, a preto sa túto Strelnicu Liptov určite oplatí navštíviť.

Vyskúšajte na strelnici tie najkvalitnejšie zbrane

Na Slovensku nájdete mnoho skvelých krytých strelníc alebo streleckých areálov. Do tohto zoznamu sme sa snažili vybrať najmä strelnice, o ktorých sa dočítate veľa informácií aj na ich webovej stránke, prípadne si rovno viete rezervovať termín. Určite odporúčame tento adrenalínový zážitok aspoň raz vyskúšať a zastrieľať si z tých najkvalitnejších zbraní na Slovensku. V mnohých strelniciach nájdete práve zbrane od slovenských výrobcov, ako Grand Power, Arex, Korth Group, DIANA Slovakia a podobne. Toto sú len niektoré príklady značiek slovenských výrobcov zbraní, ktoré si môžete vyskúšať, prípadne priamo objednať do svojich strelníc. Širokú ponuku dlhých a krátkych zbraní nájdete aj na e-shope Sebron Arms. Okrem zbraní nájdete na e-shope Sebron Arms aj strelivo či vhodné príslušenstvo, ktoré by určite ani vo vašej strelnici nemalo chýbať.