Patríte medzi skúsených poľovníkov alebo ste len začiatočník a potrebujete kvalitnú zbraň? Pri výbere zbrane pre poľovníka je potrebné zohľadniť viacero faktorov. My vám dnes poradíme, aké zbrane pre poľovníkov sú tie najlepšie, bez ohľadu na to, ako veľmi skúsený poľovník ste. Toto je TOP zbraní pre poľovníkov.

Zbrane pre poľovníkov

Druh zbrane pre poľovníka ovplyvňuje viacero faktorov, a to predovšetkým ročné obdobie, druh zvieraťa či to, aké skúsenosti má poľovník so zbraňami. Najčastejšie sa však používajú brokovnice, pričom brokovnice sú určené najmä na krátkodobú streľbu a na ulovenie menších zvierat, ako sú napríklad vtáky či zajace. Na malé zvieratá môžete použiť aj malorážky, teda krátke zbrane – pištole, revolvery a pušky. Naopak pušky sú lepšie na dlhšie vzdialenosti a na ulovenie väčších zvierat, ako diviakov, jeleňov či medveďov. Ďalšiu kategóriu tvoria guľovnice pre poľovníkov, ktoré sú určené buď na loveckú činnosť, obranu alebo športové strieľanie. Z hľadiska toho si môžete vybrať guľovnice s jednou ranou, guľovnice s viacerými ranami alebo poloautomatické guľovnice. Okrem toho je potrebné zohľadniť aj veľkosť a hmotnosť zvieraťa, vzdialenosť a dĺžku streľby, zodpovedajúcu muníciu a schopnosti s danou zbraňou. So zbraňou sa vám navyše musí jednoducho a pohodlne manipulovať.

Zoznam 5 najlepších zbraní pre poľovníkov

Vybrali sme pre vás 5 najlepších zbraní pre poľovníkov rôznych značiek, ktoré si môžete zadovážiť ihneď. Stačí, ak si ich na Sebron Arms rezervujete a vyzdvihnete priamo na našej prevádzke v Malackách.

Sako S20 Hunter Fusion

Obľúbenou puškou pre lovcov, ale aj športových strelcov je Sako S20 Hunter, ktorá prichádza v novom farebnom prevedení FUSION. Navyše ako bonus prináša aj úsťovú brzdu priamo v balení. Puška Sako S20 Hunter Fusion je perspektívna zbraň určená pre vášnivých strelcov, ktorí chcú mať kontrolu v každej situácii, a to aj vďaka modulárnej štruktúre, ktorá sa prispôsobuje meniacemu sa životnému štýlu. Puška má odpor spúšte od 1 do 2 kg a posúvateľný jazýček v rozmedzí 7 milimetrov. Kaliber pušky je 270 Win, priemer hlavne 18 mm, dĺžka hlavne 610 mm (24 in) a hmotnosť 3,7 kg. 

Sako QUAD Range

Sako Quad Range je všestranná puška, ktorú môžete používať na strelnici, ale aj na spoločných poľovačkách. Ide o zbraň, ktorá má presnú a trvanlivú voľne plávajúcu hlaveň vyrobenú kovaním za studena. Navyše Sako Quad Range má dokonalú ergonómiu a jedinečný dizajn, a preto patrí medzi špičku vo svojej kategórii. Hmotnosť zbrane je 4,5 kg, pričom celková dĺžka je 1015 mm a dĺžka hlavne 560 mm (22.04 in). Ústie je vybavené závitom 1/2x20UNF, ktorý umožňuje použitie úsťovej brzdy.

Tikka T3x Forest

Guľovnica Tikka T3x Forest je výbornou voľbou pre poľovníkov, ktorí používajú veľké zameriavacie ďalekohľady vyžadujúce vyššie montáže. Táto guľovnica určite uspokojí každého lovca, ktorý oceňuje klasický dizajn s pretiahnutou lícnicou. Práve tá poskytuje viac opory. Vzhľad guľovnice je klasický a výkon zodpovedajúci modernej dobe. Celková dĺžka guľovnice je 1021 mm, dĺžka hlavne 510 mm (20 in) a hmotnosť 2,9 kg.

Tikka T3x Hunter

Tikka T3x Hunter s kalibrom .30-06Spr. je veľmi obľúbenou a úspešnou zbraňou medzi poľovníkmi. Tento model pušky má dostatočnú úsťovú rýchlosť a energiu strely pre lov stredne veľkej i väčšej zveri. Navyše je navrhnutý tak, aby bol ľahký a ľahko ovládateľný v teréne. Tikka T3x Hunter je tiež veľmi spoľahlivá a precízna zbraň, čo ju robí ideálnou voľbou na lov alebo športovú streľbu. Hlaveň dĺžky 22,4 palca (56,9 cm) je dostatočne dlhá na dosiahnutie vysokej presnosti streľby na stredné a dlhšie vzdialenosti. Dĺžka hlavne je 569 mm (22.4 in) a hmotnosť sú 3 kg.

Ruger American Rifle With Go Wild Camo 26924

Ruger American Rifle With Go Wild Camo 26924 je zbraň vhodná na lov, ale aj športovú streľbu. Výrobcovia ju popisujú ako univerzálnu pušku vhodnú na mnoho rôznych situácií.

V niektorých krajinách môže byť táto zbraň zakázaná alebo obmedzená iba na určité účely, ako napríklad pre poľovníctvo. Ruger American Rifle je ľahká 3 kg zbraň, dobre ovládateľná a presná puška s inovatívnym dizajnom. Je vhodná aj do náročných poveternostných podmienok. Celková dĺžka zbrane je 107 cm, dĺžka hlavne je 56 cm (22in) a odpor spúšte je nastaviteľný v rozsahu 1,36 – 2,27 kg (3 – 5 libier). Zbraň tiež disponuje ručnou poistkou a poistkou spúšte.

Zbrane a strelivo pre poľovníkov na Sebron Arms

Širokú ponuku zbraní a streliva pre poľovníkov rôznych značiek nájdete práve na e-shope Sebron Arms. Môžete si vybrať z rôznych modelov, a to guľovnice, brokovnice či malorážky. Zarezervujte si svoju zbraň a strelivo a vyzdvihnite si ho u nás osobne v Malackách. Pri preberaní nezabudnite mať pri sebe Nákupné povolenie, Občiansky preukaz či Zbrojný preukaz. V prípade streliva zas Preukaz zbrane s daným kalibrom, Občiansky preukaz a Zbrojný preukaz. Objednať si navyše cez e-shop Sebron Arms môžete aj príslušenstvo pre poľovníkov. Pokiaľ potrebujete s výberom poradiť alebo máte viac otázok, neváhajte kontaktovať našu ochotnú zákaznícku podporu počas pracovných dní na +421 940 645 109 alebo info@sebronarms.sk.

Zdroj obrázku: sako.fi