Airsoft zbrane patria do kategórie D, pričom ide o zbrane určené predovšetkým na rekreáciu a simuláciu vojenských akcií a policajných operácií. Airsoft zbraň sa však považuje za bezpečnú alternatívu zbrane, ktorá strieľa najčastejšie malé plastové guľové projektily pomocou vzduchu, pružiny, plynu alebo elektrickej energie. Pokiaľ teda máte viac ako 18 rokov a máte záujem o airsoft zbraň, toto sú tipy, ako si vybrať tú najkvalitnejšiu.

Airsoft zbraň: Kategórie zbraní

Existuje viacero typov a kategórií airsoft zbraní, ktoré sa líšia predovšetkým výkonom, dizajnom, ale aj konštrukčným mechanizmom. Medzi najbežnejšie kategórie airsoft zbraní patria airsoft CO2 zbrane, airsoft manuálne zbrane a airsoft plynové zbrane. Každý typ prináša určité výhody a nevýhody a ich vhodnosť závisí od toho, aký druh vyhovuje najviac vašim potrebám a preferenciám. Najväčší rozdiel medzi týmito typmi je však v zdroji energie.

Airsoft CO2 zbrane

Airsoft CO2 zbrane používajú CO2 plyn ako zdroj energie. Plynová náplň sa umiestni do zásobníka zbrane, ktorý potom dodáva energiu na výstrel guľového projektilu. CO2 zbrane sú obvykle veľmi spoľahlivé a majú rýchly výstrel, no majú tendenciu byť menej presné a majú obmedzenú výkonovú konzistenciu v závislosti od teploty okolia. Medzi veľmi známe a obľúbené airsoft CO2 zbrane patria pištole airsoft Glock, Heckler či Walther.

Airsoft manuálne zbrane

Na druhej strane airsoft manuálne zbrane (taktiež známe ako Spring zbrane) sú poháňané pružinou. Na nabitie zbrane je potrebné manuálne ťahať kohútik alebo iný mechanizmus, ktorý natiahne pružinu. Keď sa spustí spúšť, uvoľní sa napätie pružiny a guľový projektil sa vystrelí. Tieto zbrane majú tendenciu byť lacnejšie a spoľahlivejšie ako iné typy airsoft zbraní, ale vyžadujú si viac času na nabíjanie a môžu mať pomalší výstrel ako iné typy. Medzi 3 najobľúbenejšie airsoft manuálne zbrane možno zaradiť airsoft pištoľ Walther, Beretta a Heckler.

Airsoft plynové zbrane

Posledným typom sú airsoft plynové zbrane, ktoré používajú stlačený plyn, ako je napríklad zmes propánu a butánu, na pohyb guľového projektilu. Plynové zbrane majú tendenciu byť presnejšie a rýchlejšie ako manuálne zbrane a môžu mať aj vyšší výkon. Ich konzistenciu výkonu však môže ovplyvniť teplota okolia a môžu byť menej spoľahlivé ako CO2 zbrane. Pokiaľ hľadáte kvalitnú airsoft plynovú zbraň, za nás odporúčame pištoľ Glock.

Vlastnosti airsoft zbraní

Vlastnosti airsoft zbraní sa môžu líšiť v závislosti od typu zbrane, ktorú si vyberiete. Najčastejšie ide o zbrane, ktoré sú vyrábané z kovu alebo plastu. Preto sú zbrane ľahšie a lacnejšie, ako skutočné zbrane, ktoré sa vyrábajú z kvalitnejších materiálov. Čo sa týka kalibru, stretnúť sa môžete s kalibrom 6 mm alebo 8 mm. Zatiaľ čo rýchlosť strely pri airsoft zbraniach sa pohybuje v rozmedzí od 200 do 600 fps (striel za sekundu). Existuje viacero dôvodov, prečo by ste si vôbec airsoft zbraň mali zakúpiť. Pokiaľ patríte medzi milovníkov taktických hier alebo sa chcete oboznámiť s tým, ako zbrane fungujú a ovládajú, potom sú airsoft zbrane pre vás vhodné.

Ako si vybrať kvalitnú airsoft zbraň?

Pri výbere kvalitnej airsoft zbrane je dôležité venovať pozornosť viacerým faktorom. Spísali sme pár tipov, ktoré by vám mohli pomôcť pri správnom rozhodovaní:

  • Predtým, ako si kúpite airsoft zbraň, je dôležité, aby ste si uvedomili, na aký účel ju budete používať. Dôležité je zvážiť, či ju máte na profesionálne súťaže alebo hobby.
  • Potrebné je zvážiť aj preferencie, keďže existuje viacero typov airsoft zbraní.
  • Je dôležité venovať pozornosť výkonu zbrane. Skúmať treba najmä rýchlosť strely, kapacitu zásobníka a celkovú presnosť zbrane.
  • Vybrať si môžete elektrickú, plynovú alebo manuálnu airsoft zbraň. Každý typ má svoje výhody a nevýhody, preto výber závisí od vašich potrieb.
  • Uistite sa, z čoho je zbraň vyrobená, aby bola dostatočne odolná a pevná na účel, na ktorý ju potrebujete.
  • Porovnajte si viaceré značky, typy zbraní, ale aj recenzie a hodnotenia, napríklad na internete. Určite pri výbere pomôže aj odborná pomoc.
  • Nezabudnite na svoj rozpočet. Niektoré airsoft zbrane môžu byť drahšie, takže si vopred stanovte rozpočet na novú airsoft zbraň.

Vyberte si airsoft zbraň na Sebron Arms

Na používanie, držanie a kúpu airsoft zbrane je potrebné mať viac ako 18 rokov. Nemusíte byť teda držiteľom zbrojného preukazu. Širokú ponuku airsoft zbraní nájdete aj na e-shope Sebron Arms. Vybrať si môžete elektrické, manuálne, ale aj plynové airsoft zbrane. Pokiaľ potrebujete s výberom poradiť alebo máte viac otázok, neváhajte kontaktovať našu ochotnú zákaznícku podporu počas pracovných dní na +421 940 645 109 alebo info@sebronarms.sk.