SAKO je fínsky výrobca zbraní, ktorý je na trhu už od roku 1921. Spoločnosť sa zameriava predovšetkým na výrobu loveckých a športových zbraní s dôrazom na kvalitu, presnosť a spoľahlivosť. Pokiaľ máte o produkty tejto značky záujem, zbrane, strelivo a príslušenstvo SAKO si môžete zakúpiť aj na Sebron Arms.

SAKO – široký ponuka produktov

Spoločnosť SAKO je známa svojimi vynikajúcimi loveckými puškami, ktoré sa používajú po celom svete. Výrobca sa špecializuje na výrobu pušiek s kalibrom .22 a .30 a je považovaný za jedného z najlepších výrobcov na svete. Pušky SAKO sa vyznačujú svojimi precízne vyrobenými hlavňami, ktoré zaisťujú presnosť streľby. Okrem loveckých pušiek vyrába SAKO aj športové zbrane, ako sú súťažné pušky a brokovnice.

Vlastnosti SAKO zbraní

SAKO zbrane sa vyznačujú vysokou presnosťou a spoľahlivosťou, čo ich robí ideálnymi pre súťažných strelcov. Sú tiež známe svojou vynikajúcou kvalitou a dizajnom. Všetky zbrane značky SAKO sú ručne vyrábané. Čo sa týka materiálov, ide najčastejšie o nerezovú oceľ a drevo. Vďaka týmto materiálom možno povedať, že sú zbrane SAKO kvalitné, vydržia roky aj pri pravidelnom používaní a sú spoľahlivé pri každej príležitosti.

SAKO je najuznávanejší výrobca zbraní na svete, o čom svedčí aj kvalita a precíznosť výroby a množstvo predaných zbraní ročne. Spoločnosť má svoje závody vo Fínsku, v ktorých vyrába tie najlepšie zbrane pre strelcov a loveckých nadšencov. SAKO je dôkazom toho, že fínska kvalita a precíznosť sú stále živé a zohrávajú dôležitú úlohu v súčasnom svete zbraní. Spoločnosť sa neustále snaží poskytovať svojim zákazníkom produkty, ktoré prekonávajú ich očakávania a zároveň chráni tradície a hodnoty, ktoré sú pre ňu tak dôležité.

SAKO zbrane

SAKO má vo svojom portfóliu množstvo zbraní rôznych druhov. Vybrať si môžete napríklad guľovnice:

  • SAKO 100,
  • SAKO S20,
  • SAKO TRG,
  • SAKO QUAD.

SAKO 100

Spoločnosť SAKO pri príležitosti stého výročia založenia vytvorila prémiovú loveckú guľovnicu SAKO 100. Táto guľovnica vznikla podľa odborných znalostí z vývoja zbraní SAKO QUAD a SAKO TRG. Kľúčovou možnosťou pri SAKO 100 je možnosť meniť si kaliber jednoduchou výmenou hlavne. Táto guľovnica je skôr všestranným nástrojom, ktorý môžete používať pri love rôznych druhov zveri. Vybrať si môžete zbraň v dvoch rôznych prevedeniach, a to SAKO 100 EXPLORER WOOD a SAKO 100 EXPLORER CARBON. V čom sa líšia? SAKO 100 EXPLORER WOOD má skôr tradičný dizajn remeselného spracovanie, zatiaľ čo SAKO 100 EXPLORER CARBOON má modernejší dizajn a nižšiu hmotnosť. V oboch prípadoch si však môžete vybrať guľovnicu podľa veľkosti kalibru a dĺžky hlavne. Guľovnica Sako 100 Explorer Carbon má tiež hlaveň a puzdro záveru s najpokročilejšou keramickou povrchovou úpravou CERAKOTE ELITE, ktorá zabezpečuje prvotriednu ochranu a ľahkú údržbu zbrane.

SAKO S20

SAKO S20 je prvá hybridná puška, ktorú ocenia športoví strelci, ale aj aktívni lovci. Táto puška má moderný dizajn, ale aj modulárnu konštrukciu, preto sa rýchlo prispôsobí vašim požiadavkám. Okrem toho ide o zbraň, ktorá má nastaviteľnú pažbu, za studena kovanú hlaveň, celohliníkovú konštrukciu a štandardné i zväčšené zásobníky. Aj v tomto prípade si môžete vybrať z dvoch modelov, a to SAKO S20 HUNTERSAKO S20 PRECISION. Rozdiel medzi týmito puškami je najmä v tom, že puška HUNTER je vhodná pre poľovníkov, zatiaľ čo PRECISION je určená na športovú streľbu. Vybrať si môžete tiež z rôznych farebných prevedení, a to pušku v čiernom odtieni alebo v novom farebnom prevedení FUSION.  V oboch prípadoch však ide o perspektívnu zbraň, ktorá je určená pre vášnivých strelcov. Aj pri tomto type pušky si môžete vybrať z viacerých veľkostí kalibru či dĺžky hlavne.

SAKO strelivo

Okrem výroby zbraní sa spoločnosť SAKO venuje aj výrobe streliva. Ide predovšetkým o guľové strelivo. Od iného streliva sa práve SAKO strelivo líši v tom, že je to vysokokvalitné guľové strelivo charakteristické vysokou presnosťou. Sako tiež ponúka široký výber kalibrov pre rôzne účely, vrátane lovu, športovej streľby a obrany. Rozdiel je aj v nábojovom systéme. Sako strelivo je vyrobené z kvalitných materiálov, pričom sa na výrobu zväčša používajú špeciálne zliatiny a zmesi pre dosiahnutie optimálneho výkonu. Sako tiež vyrába strelivo pre špeciálne účely, a to pre dlhé streľby, pre lov veľkých zvierat či strelivo pre použitie v zbraniach so zvýšeným výkonom. Na e-shope Sebron Arms nájdete v súčasnosti na sklade tieto typy streliva:

  • Sako OTM TRG Precision Scenar-L
  • Sako SP Arrowhead
  • Sako SP Powerhead Blade
  • Sako SP Powerhead II
  • Sako SP Hammerhead
  • Sako SP Super Hammerhead

SAKO príslušenstvo

Výrobe zbraní a streliva sa SAKO venuje primárne. Avšak vo svojom portfóliu má značka aj rôzne príslušenstvo, ako tlmiče, zásobníky, pažby, držiaky či dokonca nože. Chýbať nesmie ani úsťová brzda, záslepky na otvory po mieridlách, popruhy na guľovnice, zásobníky, clony na hlaveň, upevňovacie skrutky a všetko ostatné príslušenstvo, ktoré je k správnemu používaniu zbraní potrebné.

SAKO – fínsky výrobca zbraní na Sebron Arms

SAKO je medzi strelcami veľmi známy a vyhľadávaný. Preto ani v ponuke na Sebron Arms nesmie tento výrobca a jeho produkty chýbať. Pokiaľ máte o zbraň SAKO záujem, neváhajte a rezervujte si ju. Prevziať si SAKO zbrane môžete priamo u nás na pobočke v Malackách. Dôležité je mať pri sebe všetky potrebné dokumenty na nákup zbraní, ako Nákupné povolenie, Občiansky preukaz a Zbrojný preukaz. To isté platí aj v prípade streliva, avšak vtedy je potrebné mať aj Preukaz zbrane s daným kalibrom. Príslušenstvo skladom si môžete objednať aj cez náš e-shop Sebron Arms. Ak potrebujete poradiť s výberom, neváhajte kontaktovať našu zákaznícku podporu na telefónnom čísle +421 940 645 109 alebo na  info@sebronarms.sk.